Program konference

Připravujeme víc než konferenci. Firmy, které razí svobodu v práci patří často k těm nejlepším v branži a nechávají konkurenci daleko za sebou. Google. Zappos. Harley. To jsou ta velká jména, ale kde narazit na ty místní, "malé ale naše"? 10.11. se potkají v kině Vzlet na prvním setkání svobodných firem - ty, které svobodné jsou i ty, které svobodné chtějí být. Konferencí to ale neskončí. Naopak, chceme sjednotit české průkopníky a fanoušky svobody v práci do hnutí, které bude posouvat českou pracovní kulturu pořádně dopředu. Budeme rádi, když se přidáte!

Program ladíme za běhu. Zprávy o nových řečnících a detailech jejich vystoupení sledujte na Twitteru @svobodavpraci nebo na facebook.com/svobodavpraci.

Tématické sekce

Celý den se, kromě úvodu, přestávek a závěru dělí do třech tématických sekcí, které kopírují tři hlavní pilíře, na kterých stojí svobodná firma. Pokusili jsme se je vysvětlit přes metaforu se stavěním domu:

 • 1. Design

  Stavíme firmu jako dům, ve kterém se lidé cítí tak, že by jej za jiný nevyměnili a kde dělají většinu času to, v čem jsou nejlepší. Úspěšných stavitelů se ptáme, na jakých základech stavěli své domy.

 • 2. Kultura

  Nastavujeme "domácí pravidla" a uvádíme je v život. Poslechneme si ty, kterým jejich domácnost funguje skvěle. Úspěšné příklady firemní kultury, stručně a prakticky.

 • 3. Leadership

  Někdo musí jít v domě příkladem. Vědět odkud a kam firemní kultura jde a hlídat principy a hodnoty, na kterých svoboda v práci stojí. Téma této části - jak svobodu v práci rozchodit a jak vést svobodné lidi.

8:00 - 9:00REGISTRACE

9:00 - 9:25ÚVOD

 • foto foto

  Několik důležitých slov úvodem
  Veronika Sedláčková, Jan Rybář

  Základní informace na úvod tak, abychom se ve Vzletu cítili jako doma.

 • foto

  A proč vlastně?
  Tomáš Hajzler

  Proč vůbec "svoboda v práci" a proč se kvůli ní zavřít na celý den do Vzletu?

9:25 - 11:20DESIGN

 • foto

  Prokletí práce
  Tomáš Sedláček

  Všechny zakládající mýty naší civilizace hovoří o době, kdy práce byla příjemnou. Nepřijemnou povinností se práce stala až po jejím prokletí, které přišlo jako trest za naši nenasytnost. Tomáš bude hovořit o prokletím poptávky a nabídky a širších souvislostech tohoto fenoménu.

 • foto

  Příběh stále pokračuje
  Robert Peňažka, Yinachi

  Osobní zpověď z dvacetileté cesty o hledání svobody a smyslu v práci. Od zaměstnaneckého vězení, až po skorosvobodné nic. O několika světech. O strachu ze svobody.

 • foto

  Think out of box
  Petr Skondrojanis, LMC

  O tom jak úzce souvisí flexibilní formy práce s důvěrou, která je na cestě za úsměvem v práci klíčová.

 • foto

  Je nutné opouštět své "kořeny", když chcete dělat práci, co vás baví?
  Michal Martoch, Idealine Solutions

  Chcete se živit tím, co vás baví a současně bydlet na místě, které milujete v blízkosti své rodiny i přátel, ale nevíte, jak na to? Inspirujte se naším příběhem a uvidíte, že to jde ... když se chce.

 • foto

  Týmy 2.0
  Daniel Franc, Unisona studio

  Svoboda v týmech neznamená ani spolupráci založenou na povinnosti a organizačním diagramu, ale ani rozbití vazeb vzájemné potřebnosti a opuštění společné cesty za společným cílem. Podíváme se, jak se týmy 2.0 složené z nezávislých konzultantů ale i zaměstnanců velkých korporací inspiruji od wiki principu, komunitních sítí, distribuované spolupráce, dobrovolnických projektu..ale také od koček a punkerů.

 • foto

  Tour of Mind Valley
  Vishen Lakhiani, Mind Valley

  Krátká video-návštěva malajské Mind Valley jedné z nejzajímavějších, na principech svobody stavících, asijských firem.

 • foto

  ZaŽI TOK
  Peter Živý, Zdravá ľudskosť

  Živá ochutnávka proudu v hrách intuitivní pedagogiky formou pohybové hry.

11:20 - 12:05PAUZA I.

První blok má podobu maratonu. Smyslem první pauzy je proto především nabrat dech a občerstvit se. Určitě však také kontaktovat řečníky, seznámit se navzájem, propojit se s ostatními a pro odvážné je tu i možnost zúčastnit se probíhajícího muzikologického experimentu.

12:10 - 13:45KULTURA

 • foto

  3 zkušenosti z řízení svobodné firmy, které jste chtěli znát, ale nestačili se zeptat
  Petr Vítek, HUB

  Osobní zkušenosti o konfrontaci snů a reality při zakládání jedinečného coworkingového prostoru v Praze. Jaké vize se skrývají za pražským HUBem a co se při plnění jednoho snu na principech svobodné firmy Petr naučil?

 • foto

  Cesta od Nešťourej se v nose do Googlu
  Taťána le Moigne, Google CZ

  Co je na firemní kultuře Googlu tak magnetické, že to přitáhlo úspěšnou podnikatelku, manažerku a maminku od tvoření společenských her pro děti k tvoření českého zastoupení této globální korporace ?

 • foto

  "Home office" jako zkáza svobodných firem v ČR
  Martin Černohorský, ET Netera

  O 10ti leté praktické zkušenosti s vytvářením firemní kultury, kde motorem změn nebude management společnosti, ale lidé, kteří v ní pracují. Proč jednoduché a samospásné návody nezafungovaly a proč si dát pozor na "homeoffice"

 • foto

  ZE ŽIVOTA ZAPPOSU
  Tony Hsieh, Zappos

  Krátký sestřih ze života Zapposu, firmy která svůj úspěch postavila především na VELMI výrazné firemní kultuře. V ukázce jsme kromě vlastních záběrů a osobní zdravice Tonyho Hsieha, autora Štěstí doručeno použili i záběry z reportáže americké ABC nebo část písně, kterou společně nazpívali zaměstnanci Zapposu.

 • foto

  Smíchem k osvobození
  Petr Fridrich, Smíchologie

  Smích znamená být tady a teď, tedy štěstí. Firmy a organizace, ve kterých je radost důležitost složkou kultury bývají úspěšnější. Když se lidé spolu smějí, obvykle se jim společně dobře daří i jinak. V sérii několika smíchů se budeme smát na témata osobní i firemní :o)

13:45 - 14:30PAUZA II.

Nyní to bude chtít možná trochu kofeinu, šálek silného čaje nebo plechovku red bullu. Samozřejmě je tu další prostor na setkání s řečníky a propojení se s ostatními, předtím než se pustíme do poslední části, kterou je leadership svobodné firmy.

14:35 - 16:20LEADERSHIP

 • foto

  How to liberate initiative and responsibility of everyone in your organization?
  Isaac Getz, ESCP

  After studying several dozen of outstanding liberating leaders in four countries in a diversity of companies Isaac will share his views on how to introduce freedom in a company. There is no recipe one could take away.
  But there are few principles that can be adapted to any company willing to break the old command-and-control (some call Stalinist) mode of organization.

 • foto

  Hledání vlastní cesty aneb vydělávání peněz je jen vedlejší produkt
  Ján Košturiak, IPA SLOVAKIA

  Od budovania firmy ako stroja k firme ako k zivemu organizmu, od produktivity ku kreativite, od ludskych zdrojov k rozvoju ludi, od kopirovania najlepsich praktik k hladaniu vlastnej cesty, firma ako rodina.

 • foto

  Jak se mohou manažeři učit dávat svobodu ostatním?
  Jiří Jabůrek, Barum

  Příběh jedné úspěšné proměny podniku z letargie ke svobodě, a o chybách, které jsme při tom udělali. Přednáška o tom, že když chceme změnit firmu nebo věci kolem sebe, musíme v první řadě pracovat sami na sobě. Jak ale tyto hodnoty předávat svým spolupracovníkům?

 • foto

  Sebe-řízení, aneb jak neskončit na okruhu
  Petr Mára

  Svoboda nejenom v práci s sebou přináší klíčový aspekt a tím je zodpovědnost sám za sebe. Zodpovědnost za to, že sám sebe uřídím. A jak na to?

16:20 - 16:50ZÁVĚR

 • foto

  Nejzajímavější myšlenky celého dne
  Tomáš Hajzler, Peoplecomm

  Co s tím dál? Založme hnutí za svobodnější pracovní svět.

 • foto foto

  Několik důležitých slov závěrem
  Veronika Sedláčková, Jan Rybář

  Tím končí oficiální program a my se přesunujeme do tzv. after party. Co nás čeká a jak si to co nejlépe užít?

17:20 - 21:30Volná diskuze a propojení, AFTER PARTY VE VZLETU

Kniha - Svoboda v práci

Autogramiáda knih

Na konferenci vystupuje několik úspěšných autorů. Můžete se tedy těšit na autogramiádu některých knih, především Svobody v práci od Isaaca Getze.